Kanal D HD - Türkçe Yayın Yapan Kanalların Tv Frekansı

Kanal D HD 2017 En Yeni Frekans Bilgileri

Türksat uydusunda yer alan Kanal D HD yayınının frekans bilgileri 02 Ocak 2015 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Güncel frekans bilgileri yanı sıra, yayının uydu alıcılarınızda izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de aşağıda mevcut.Kanal D HD


Kanal D HD Kanalını Uydu Alıcısında Nasıl İzlerim?

Kanal D HD
Kanal D HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 12245 sayısını girin. Polarizasyon kısmında H - Yatay seçin. Sembol kısmına 27500 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Kanal D HD yayınının FEC'i 5/6. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp yayınınızı izleyebilirsiniz.


BU FREKANSI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞIN


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Saadet dedi ki:

  Merhaba;
  Hd olmayan kanallarda ekranin sag ve sol kismi siyah bant seklinde. Hd olanlar tam ekran ancak digerler kanallar ekranin ortasinda yer aliyor. İlk kurulumda neyi yanlis yapiyor olabilirim. Tv.nin kendinden uydu ozelligi var, tek canak kullaniyoruz. Yardimci olursaniz sevinirim. İyi calismalar..

 2. güven dedi ki:

  merhaba ben d smart üyesiyim hd uydu alıcım var fakat kanal d hd izleyemiyorum sd yayın izliyorum

 3. eko dedi ki:

  frekans bazı uydularda farklılık gösteriyor.
  Kanal D HD Frekans: 12245 veya 12246
  Polarizasyon: H – Yatay
  Sembol: 27500
  Fec: 5/6

 4. erhan dedi ki:

  Merhaba tüm kanalları nasıl ayarlayabilirm

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, otomatik kanal arama için 11747 H – Yatay 27500 frekans bilgilerini girdikten sonra Şebeke Arama (Bazı cihazlarda Ağ Arama, Network Tarama veya benzeri şekilde yazabilir) özelliğini Açık (Evet) seçmeniz gerekmektedir.

   Ayrıntılı frekans bilgisi için : http://turkce.tvfrekansi.com/turksat-otomatik-kanal-arama-frekans-bilgileri/