Tele 1 - Türkçe Yayın Yapan Kanalların Tv Frekansı

Tele 1 2017 En Yeni Frekans Bilgileri

Türksat 4A uydusunda yer alan Tele 1 yayınının frekans bilgileri 07 Ağustos 2017 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Güncel frekans bilgileri yanı sıra, yayının uydu alıcılarınızda izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de aşağıda mevcut.Tele 1


NOT: Kültür Türk Tv, 9 Ocak 2017’de tarihinde isim değiştirerek Tele 1 olarak yayın hayatına devam etmeye başladı. RTÜK onayının gecikmesi nedeniyle, “Kültür Türk” logosu yerine Tele1 logosunu 4 Şubat 2017’de kullanmaya başladı.

Tele 1 Kanalını Uydu Alıcısında Nasıl İzlerim?

Tele 1
Tele 1 kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 12034 sayısını girin. Polarizasyon kısmında V - Dikey seçin. Sembol kısmına 27500 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Tele 1 yayınının FEC'i 5/6. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp yayınınızı izleyebilirsiniz.


BU FREKANSI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞIN


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan Yılmaz dedi ki:

    tele1 yeni frekans ayarlarını girdiğimde müzik kanalı çıkıror