Kur’an Hidayet Tv - Türkçe Yayın Yapan Kanalların Tv Frekansı

Kur’an Hidayet Tv 2017 En Yeni Frekans Bilgileri

Türksat 3A uydusunda yer alan Kur’an Hidayet Tv yayınının frekans bilgileri 15 Şubat 2017 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Güncel frekans bilgileri yanı sıra, yayının uydu alıcılarınızda izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de aşağıda mevcut.Kur’an Hidayet Tv


Kur’an Hidayet Tv Kanalını Uydu Alıcısında Nasıl İzlerim?

Kur’an Hidayet Tv
Kur’an Hidayet Tv kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 3A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 3A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat 3A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 12515 sayısını girin. Polarizasyon kısmında H - Yatay seçin. Sembol kısmına 11666 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Kur’an Hidayet Tv yayınının FEC'i 2/3. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp yayınınızı izleyebilirsiniz.


BU FREKANSI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞIN


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. الله اكبر dedi ki:

  Kanal çok güzel.Ahmet el acemi olursa çok güzel olur.teşekkürler

 2. mehmet dedi ki:

  bu kanalı çok seviyorum abdül baset abdül samed hocamızı hep dinlemek isteriz

 3. Osman dedi ki:

  Ekranda arapca kismini daha buyuk verseniz daha iyi olacak

 4. Yusuf calisir dedi ki:

  S.a ihtiyaç olan böyle bir kanalı hizmete soktuğunuz için minnettarız. Allah razı olsun.

 5. mesut erdoğmuş dedi ki:

  Kanalınız çok faydalı,sesli meal de yapabilirseniz.sevinirim.Allah yar ve yardımcınız olsun.

 6. Selin dedi ki:

  Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah razı olsun. Çok güzel bir kanal.

 7. Hasan Mercan dedi ki:

  Bildiğim kadarıyla 24 saat kuran yayını yapan tek türk kanalı.Allah emeği geçenlerden razı olsun.Acizane tavsiyem,Kuranı sesli meal ile birlikte yayın yapmanızdır.Belki ileriki dönemlerde ise konularına göre ayetlerin bir arada okunması tabiki yine mali ile birlikte daha verimli olacağı kanaatindeyim.meallerin sadece yazılı olarak verilmesi yetersiz diye düşünüyorum,çünkü okuma zorluğu çekenler ve işyerlerinde sürekli ekran takibi yapamayanlar için özellikle sesli mealin verilmesini rica ederim.

 8. isimsiz dedi ki:

  kanalınız çok güzel ve başarılı başarının devam etmesi ve geniş kitlelere ulaşması için aynı şekilde yorumsuz ve siyasetten uzak devam etmeli ve hiçbir şekilde başka bir şeye (programa) gerek yok sadece olduğu gibi devam etmeli ancak bu şekilde hidayet (adından anlaşıldığı gibi) kanalı olablir (46/AHKÂF-9: De ki: «Ben peygamberlerin ilki degilim; benim ve sizin basiniza gelecekleri bilmem; ben ancak bana vahyolunana uymaktayim; ben sadece apacik bir uyariciyim.»)