Teve 2 HD 2017 Yeni Frekans Bilgileri
Türksat 4A uydusunda yer alan Teve 2 HD yayınının frekans bilgileri 10 Ekim 2016 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Güncel frekans bilgileri yanısıra, yayının uydu alıcılarınızda izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de mevcut.
Uydu İsmi: Türksat 4A
Kanal İsmi: Teve 2 HD
Frekansı: 12245
Polarizasyon: H - Yatay
Sembol Oranı: 27500
Fec Değeri: 5/6


Teve 2 HD Kanalını Uydu Alıcısında Nasıl İzlerim?
Teve 2 HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 12245 sayısını girin. Polarizasyon kısmında H - Yatay seçin. Sembol kısmına 27500 sayısını girin. Fec değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatın.

  1. Yayın çok kırılıyor piksel veya kare şekşinde ses kesik kesik …İstanbul dışında sakarya/karasu da çok zayıf..Ne önerirsiniz diğer kanallların sinyal kaliteleri ve sinyal güçleri %90larda ama filtv %10/%35 gibi değişkenlik gösteriyor

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *